(8 387) 51531 [email protected]

Švenčionių rajono savivaldybės teritorijoje šiuo metu veikia dvi didelių gabaritų atliekų surinkimo aikštelės: Pliauškių I k., Švenčionėlių sen., ir Maleikėnų k., Pabradės sen. Šiose aikštelėse priimamos Švenčionių rajono gyventojų namų ūkiuose susidarančios atliekos, kurios negali būti šalinamos kartu su mišriomis komunalinėmis atliekomis.

Į didelių gabaritų  atliekų surinkimo aikštelę vienas gyventojas per vieną kartą nemokamai gali pristatyti tiek atliekų, kiek telpa į lengvojo automobilio bagažinę ir (ar) lengvojo automobilio priekabą (išskyrus antrines žaliavas). Baldai ar didesnių matmenų buitinė technika gali būti atvežama ir mikroautobusais. Į aikštelę neįleidžiami sunkesni nei 3 tonų bendrojo svorio (automobilio ir krovinio svorio) ir aukštesni kaip 2,2 metro atliekas atgabenę automobiliai.
Visos pavojingosios skystos atliekos priimamos tik supakuotos sandariai užsidarančiose, nedūžtančiose talpose. Nepriimamos pavojingosios atliekos, kurių atliekų pakuotė nesandari, pažeista ar skystos atliekos supakuotos didesnėse nei 10 litrų talpose. Priimamos dienos šviesos lempos turi būti įvyniotos į popierių (kiekviena lempa) ir supakuotos į kartonines dėžes arba surištos. Ant pakuotės turi būti užrašytas vienetų skaičius.
Taikomi šie išrūšiuotų buityje atliekų kiekio pristatymo į didelių gabaritų atliekų surinkimo aikštelę vienam gyventojui per 1 kalendorinių metų laikotarpį ribojimai:

Atliekų rūšys

Kiekis

Langų rėmai (be stiklų)

iki 5 vnt.

Langų duženos, spalvotas stiklas (langų stiklas su plėvele ir veidrodžiai nepriimami)

iki 40 kg

Buitinė technika (televizoriai, kompiuteriai, mikrobangų krosnelės ir t. t.)

iki 2 vnt.

Plastikas (automobilių dalių nepriimamas)

iki 20 kg

Mediena, išardyti baldai

iki 250 kg

Tekstilės atliekos (kilimai, kiliminė danga, rūbai)

iki 50 kg

Statybinės izoliacinės medžiagos (putų polistirenas, akmens vata, gipso kartonas)

iki 1 m3

Lempos, turinčios gyvsidabrio

iki 10 vnt.

Gyvsidabrio termometrai

iki 3 vnt.

Popierius

iki 30 kg

Pavojingos atliekos (dažai, lakai, tirpikliai, tepalai, aerozoliniai flakonai ir t. t.)

iki 10 kg

Naudotos lengvojo automobilio padangos

iki 4 vnt. (1 automobilio valdytojui, pateikus asmens dokumentą ir automobilio techninį pasą)

Statybinės atliekos (betonas, plytos, keramika)

iki 250 kg

Žaliosios atliekos priimamos aikštelėse Maleikėnų k. ir Pliauškių I k. (dumblo apdorojimo įrenginių aikštelėje).
Į žaliųjų atliekų surinkimo aikštelę Maleikėnų k. priimamos biologiškai skaidžios atliekos (sodų ir parkų atliekos). Į dumblo apdorojimo aikštelę priimamos žaliosios atliekos (žolė, šiaudai, smulkinta mediena).
Didelių gabaritų atliekų surinkimo aikštelėse Pliauškių I k. ir Maleikėnų k. ir žaliųjų atliekų aikštelėje Maleikėnų k. atliekos priimamos: antradieniais – penktadieniais nuo 10 val. iki 19 val., šeštadieniais – nuo 10 val. iki 16.30 val. (pertrauka nuo 14.30 iki 15 val.).
Daugiau informacijos apie šių aikštelių veiklą pateikta uždarosios akcinės bendrovės „VAATC“ interneto tinklalapyje http://www.vaatc.lt/aiksteles/.
Dumblo apdorojimo įrenginių aikštelėje Pliauškių I k. žaliosios atliekos priimamos pirmadienį, antradienį, trečiadienį ir penktadienį nuo 8 iki 17 val., šeštadienį – nuo 9 iki 16 val. (pertrauka nuo 12 iki 13 val.).
Dėl atliekų priėmimo didelių gabaritų atliekų surinkimo ir žaliųjų atliekų surinkimo aikštelėse bei dumblo apdorojimo įrenginių apdorojimo aikštelėje galima kreiptis į šių aikštelių operatorius:
– Didelių gabaritų atliekų surinkimo aikštelė Pliauškių I k. – mob. 8 686 44345;
– Didelių gabaritų atliekų surinkimo aikštelė Maleikėnų k. ir žaliųjų atliekų surinkimo aikštelė Maleikėnų k. – mob. 8 620 35893;
– Dumblo apdorojimo įrenginių aikštelė Pliauškių I k. – mob. 8 602 33364.